Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşarp alırken nelere dikkat edilmeli sorusu çok sık sorulmakta. Kolay şekil alan eşarp hangisi, kaymayan eşarp kumaşları nasıl anlaşılır, gibi sorulara yanıt vermek ve okurlarımızın seçimlerini daha kolay yapmasını sağlamak amacıyla makalemizde önemli bilgiler sunuyor olacağız.

Ülkemizde yaşayan insanların büyük bir kısmı Müslüman ve hal böyle olunca, dinin gereklerini yerine getirmek adına araştırma yapılıyor ve bu gerekleri yerine getirirken de daha rahat bir yaşam sürmek adına iyi eşarp modellerini, iyi kıyafetleri arıyoruz.

Söz konusu eşarp seçmek olduğunda da elbette akılda bu soru beliriyor; eşarp alırken nelere dikkat edilmeli? Çünkü kimi zaman eşarp tam gün boyunca kullanılan bir eşya olduğu için, rahat ettirmesi oldukça önemli. Nasıl ki kötü kalitede bir ayakkabı gün boyunca ayağımızda kaldığında rahatsızlık verirse, aynı şekilde eşarpta terletir, rahatsız eder ve problem yaşatır.

Özellikle iş hayatıyla iç içe olan kadınlar kolay şekil alan eşarp ya da kaymayan eşarp kumaşları ile ilgili bilgiler arıyor. Bu noktada daha fazla bekletmeden, hemen konumuzun özüne geçelim.

Eşarp Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Esmer ten rengine sahipseniz açık, açık ten rengine sahipseniz koyu eşarplar seçin. Özellikle sarışın olan kadınlar kesinlikle kendi ten renkleriyle aynı tonlara sahip eşarpları seçmemelidir; bu seçim sizi oldukça solgun gösterecektir.

Mümkünse ipek eşarp tercih edin. İpek, dünyanın en sağlıklı kumaşı olmakla kalmıyor, aynı zamanda çok şık bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Özellikle yaz aylarında cildi yakmaması ve ferah hissettirmesi, kesinlikle tercih sebebi olabilir.

Nano teknoloji kullanılarak üretilen, su ve nem geçirmez eşarpları özellikle kış aylarında tercih edebilirsiniz.

Hangi kıyafetlerle, nerelerde kullanacağınızı önceden düşünün. Sırf bir eşarbı sevdiniz, beğendiniz diye satın aldıktan sonra hiçbir kıyafetinizle uyumlu olmadığını görebilirsiniz. Bunun için, kıyafetlerinizle kombin yapın.

Diyelim ki mavi bir elbiseniz var ama beraber kullanabileceğiniz bir eşarp sahibi değilsiniz. Bu noktada yapmanız gereken şey, mavi tonları içeren (mavi bir eşarp olması şart değil) bir eşarp satın almanız. Elbette mavi tonlarının yanında farklı tonlar da içerebilir.

blank

İpek ve Saten İpek Eşarp Arasındaki Farklar

Teknoloji ile beraber ipek ve saten ipek olarak ikiye ayrılan ipek kumaşları arasında bazı farklar vardır. Kaymayan eşarp kumaşları ve kolay şekil alan eşarp modelleri arayan kadınlar kolaylıkla saten ipek kumaşları tercih edebilir. Bu kumaşlar özellikle kaymaması ve parlak görünmesi amacıyla tasarlanmaktadır.

İpek eşarplar ise daha mat görünümdedir ve doğal yapısı gereği saten ipek eşarplar gibi daha kolay şekil almayabilir.

Eşarp tercihinizi yaparken pardesü ya da elbiselerinizle uyumlu olabilmesi adına parlak mı yoksa mat mı tercih edeceğinizi önceden belirlemenizi öneririz. Elbette burada belirleyici olan bir konu daha var; seçtiğiniz eşarbı iş hayatınızda mı, sosyal hayatınızda mı kullanacaksınız?

Genel olarak parlak ve ilgi çekici, aynı zamanda kolay şekil alan eşarp modeli olan saten ipek eşarplar iş hayatında daha fazla tercih edilmektedir.

İpek ve Saten İpek Eşarp Örnekleri

Elbette satın alacağınız eşarp kumaşına ya da modeline siz karar vermelisiniz. Bu noktada bizim size en önemli önerimiz, satın alacağınız eşarbın ipek ya da saten ipek olması yönündedir.

Hem sağlıklı hem de kullanımı çok daha rahat olan ipek eşarplar, normal eşarplara göre daha pahalı olsa da, daha uzun kullanımlar için oldukça kalitelidir.

Özellikle bilinmiş ve büyük markaları ziyaret ederek, ipek eşarplara dokunarak aradaki farkları sizler de hissedebilirsiniz.

Kaynak: KadınGibi

Bir cevap yazın