Şal Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Şal Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ? Tesettür giyimde son yıllarda artan çeşitlilik tesettürlü kadınlar adına oldukça sevindirici. Özellikle şallar model ve renklerini günden güne arttırıyor. Peki şal alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? İşte bizden size tüyolar…

1)Kombin Parçalarınıza Uygunluk

Bu sorunun ilk cevabı renk ve biçiminin uyumu. Alacağınız şalı her türlü kıyafetinizle kombinleyip kombinleyemeyeceğinizi iyi düşünmelisiniz. Tek seferlik şallar dolabınızda çürümeye yüz tutacaktır. Şalın deseninin ve renginin uyumu kıyafetlerinizin de daha şık görünmesini sağlar.

2) Şalın Kalitesine Göre Seçim Yapın

Herkesin en kaliteli şalı alması maalesef mümkün olamayabiliyor. Fakat bütçenizin el verdiğince uygun ve kaliteli şallar seçmeye özen göstermelisiniz. Örneğin şalın yumuşaklığı oldukça önemlidir. Yumuşak şallar ise sadece pahalı mağazalarda bulunmuyor.

Sert yapıya sahip şallar şekil almakta zorlanır ve istediğiniz görünümü almayabilir. Bu da iç açıcı bir durum olmayacaktır elbette. Şalların yumuşaklığı önemlidir ancak çok yumuşak şallara da şekil vermek zordur.

Rüzgarda bile bozulabilir ancak bunlar için çözüm vardır. Sert tutmak için birçok işlem yapabilirsiniz. Bağlama şeklinin de bu noktada önemli olduğu aşikar.

Şal Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

3) Şalın İşlevselliğinden Emin Olun

Şalların dört mevsime de uygun kumaşa sahip olması da kullanış açısından önemlidir. Yazın başınızı terletmeyecek kışın da üşütmeyecek kumaşlara sahip olmalı. Bunun için dört mevsimlik şallar mevcuttur. Böylelikle aynı şalın farklı mevsimlere göre yapılmışını almak zorunda kalmayacaksınız ve kar etmiş olacaksınız.

Desen konusu geniş bir konudur ve kişiseldir. Aldığınız şalın deseninin zevkinize uyması çok önemlidir çünkü bir kez kullandıktan sonra sıkılma ihtimaliniz ortadan kalkmış olur. Ayrıca modası asla geçmeyen desenler tercih edebilirsiniz.

4) Tesettür Markalarındaki İndirimden Faydalanın

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi herkesin en kaliteli ürünü alabilmesi maalesef mümkün olmayabiliyor. Özellikle her geçen gün artan fiyatlar el yakar cinsten. Bunun için ise indirim dönemlerini kovalamak önemli. Her markanın indirime girdiği belirli dönemler oluyor. %70’e varan indirimlere kadar fiyatların düştüğünü görebiliyoruz.

Modayı yakından takip eden ve sezonun yapısının dışına çıkmayan biriyseniz alışverişinizi yapmadan önce takip ettiğiniz tesettür markalarının ürünlerine göz atmanızda fayda var. Kampanyaları takip edebilir, indirimli fiyatlarla istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz.

5) Kaygan Kumaş Olmamasına Dikkat

Baş örtüsü seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise örtünüzün kaygan olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Bir yerden sonra denemeye gerek kalmadan kumaş yapısından bunu anlayabiliyorsunuz fakat başlarda biraz deneyim sahibi olmak gerekiyor. Şal Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Şal seçimi yaparken göz renginizdeki uyumu yakalamak isterseniz göz renginize göre şal seçimi yapabileceğiniz yazı dizimize tıklayarak hangi göz renginin hangi renk şallarla uyum yakalayabildiğine bakabilirsiniz.

Son senelerin bir diğer popüler haline gelen modası küçük çantalar oluyor. Şal renginizle uyumlu olacak halde minik çantalarla kombininizi tamamlayabilirsiniz. Özellikle küçük çantaların zarif bir imaj çizdiğini belirtmeliyiz.

2020 senesinin şal renklerine baktığımız zaman özellikle toprak ve kahve tonlarının ağırlıkta olduğunu görebilirsiniz. Bu renklerin popüler hale gelmesi ise işimizi kolaylaştırıyor diyebiliriz. Eminim sizlerde gardırobunuzu açtığınızda göreceksinizdir. Bu renkleri bir çok renk ile kombin yapabilirsiniz.

Şal alırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları sizlerle paylaştık. Şal deseni ve modellerine bakarak da fikir edinebilirsiniz.

Kaynak: Kadın Ev

Bir cevap yazın